Міжнародна конференція: сучасні методи профілактики, діагностики та лікування у ветеринарній медицині
- admin
- 19 бер.
- Читати 2 хв
Україна стала майданчиком для Міжнародної науково-практичної конференції на тему «Сучасні методи профілактики, діагностики та лікування у ветеринарній медицині», що об ҆єднала провідних фахівців, науковців, лікарів ветеринарної медицини з різних країн, і стала важливою подією в галузі ветеринарної медицини.
Захід відбувся на базі ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України».

Викладачі спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» ВСП «Старобільський фаховий коледж Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля» 17-18 березня 2025 року взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції, на якій обговорювались новітні досягнення у ветеринарній медицині, зокрема інноваційні підходи до профілактики, діагностики та лікування захворювань сільськогосподарських і домашніх тварин, актуальних викликів ветеринарної медицини та перспектив розвитку галузі. Виступи та дискусії стосувалися питань, пов’язаних із зоонозами.
Захід проходив у змішаному форматі – онлайн та офлайн, зібравши провідних фахівців галузі з України, Угорщини та Словаччини.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор економічних наук, заслужений працівник освіти України, професор Вадим ТКАЧУК, який відзначив важливість науково-дослідної діяльності та конструктивних фахових дискусій у галузі ветеринарної медицини і побажав усім учасникам конференції плідної дискусії, у якій народжується істина та розширюються горизонти пізнання.
Також з вітальним словом, до учасників конференції, звернувся директор ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України», заслужений працівник ветеринарної медицини України Юрій САДВАРІ, наголосив на тому, що ветеринарна медицина — це важлива частина системи охорони здоров’я, яка гарантує безпеку харчових продуктів, запобігає поширенню інфекційних захворювань. Побажав учасникам конференції злагодженої роботи, конструктивної дискусії та плідних висновків.

В роботі конференції брали участь зарубіжні та вітчизняні вчені, доктора ветеринарних наук, академіки НАН України, заслужені діячі науки і техніки України, професора, доктора ветеринарних наук, старші наукові співробітники, магістри ветеринарної медицини. Під час заходу були обговорені ключові тенденції, інноваційні методи профілактики, діагностики та лікування захворювань сільськогосподарських і домашніх тварин в сучасних умовах.

Сучасна ветеринарна медицина розвивається завдяки впровадженню інноваційних методів у ветеринарії. Зокрема штучний інтелект, хоча і є технологією, яка динамічно розвивається та має величезний потенціал у майбутньому, все ж наразі перебуває на досить ранній стадії розробки. Однак, вже сьогодні допомагає покращити здоров'я тварин і мінімізувати економічні втрати у тваринництві.

Конференція підкреслила важливість міжнародної співпраці у сфері ветеринарної медицини. Учасники обмінялися досвідом та знаннями, домовилися про подальше наукове співробітництво та впровадження спільних дослідницьких проєктів для підвищення ефективності профілактичних, діагностичних і лікувальних заходів.
Захід став важливим кроком у майбутнє у розвитку ветеринарної науки та практики, що сприятиме покращенню здоров'я тварин і, відповідно, безпеці харчових продуктів і громадському здоров'ю загалом.
Дякуємо організаторам за можливість долучитися до обговорення ключових питань галузі ветеринарної медицини і сподіваємося на подальшу співпрацю!
Світлана ЛАЗОРЕНКО
викладач ветеринарних дисциплін