top of page

Міжнародний день студента

День студента 2023 року в Україні відзначатимуть в умовах повномасштабної війни. Проте студенти навіть у такий складний час прагнуть здобути освіту та проявляють активну патріотичну позицію.


День студента 17 листопада: історія свята

Всесвітній день студента 17 листопада має трагічну історію. Він присвячений подіям Другої світової війни, коли німецькі війська окупували Чехословаччину. 28 жовтня 1939 року студенти та викладачі чеських університетів вийшли на мирний мітинг у Празі. Під час демонстрації нацисти застрелили студента Яна Оплетала.

15 листопада 1939 відбулися повторні демонстрації, присвячені пам'яті вбитого Яна. Окупанти розігнали мітинги та відправили понад 1000 студентів до концтабору, а 17 листопада провели кілька страт. З того часу 17 листопада проголошено як Всесвітній день студента у багатьох країнах, у тому числі й в Україні.

В наші дні цей день вже не трактується як трагедія, навпаки, цього дня відзначають свято молодості, веселого життя та відсутності дорослих проблем.

В Україні свято офіційно було впроваджено в 1999 році. З того часу українське студентство має свій «професійний» день.Шановні студенти! Вітаємо вас з Днем студента!

Нехай роки навчання стануть для вас часом дивовижних відкриттів, зустрічей із цікавими людьми. Бажаємо вам бути сміливими у пошуках нових ідей, знаходити натхнення у дрібницях і бути впевненими у своїх силах.

Нехай кожен ваш крок буде спрямований до вершин успіху, а учбові роки запам'ятаються не лише труднощами, а й радісними моментами та новими знайомствами!

Адміністрація і педколектив коледжу
24 перегляди

Comments


герб2023.png

Відокремлений структурний підрозділ

"Старобільський фаховий коледж Східноукраїнського

національного університету імені Володимира Даля"

bottom of page