top of page

Викладачу - куратору

Куратори – педагоги, які постійно спілкуються із студентами, закріпленими за ними, різнобічно впливають на них і водночас працюють за предметною системою.
quelltextillustration_png by kajdax.jpg

10 заповідей до кураторського успіху

Заповідь перша

          Ніколи не намагайся виховувати, перебуваючи в поганому настрої. Виховання студентів – це одне з найпрекрасніших занять куратора, і його неодмінно повинні супроводжувати хороший настрій, доброзичливість, прихильність до спілкування.

Заповідь друга

          Ясно визначте, чого ви хочете від студента, і поясніть йому, а також дізнайтеся, що він думає з цього приводу. Найголовніше – вам треба переконати студента, що ваші виховні цілі – це і його цілі.

Заповідь третя

          Надайте студенту самостійність, виховуйте, але не контролюйте кожен його крок. Допомагайте,але не виконуйте справи за нього.

Заповідь четверта

          Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи до нього і розбирайте зі студентом його правильні і помилкові кроки до мети.

Заповідь п’ята

          Не пропустіть моменту, коли досягнуто успіх. «Ти молодець, тому що…»

Заповідь шоста

          Вкажіть помилку, відразу дайте оцінку і зробіть паузу, щоб студент усвідомив почуте. Будь-яке зауваження треба робити відразу після помилки, при цьому обов’язково відзначаючи хороше.

Заповідь сьома

          Оцінюйте вчинок, а не особистість: сутність людини і її окремі вчинки не одне і теж. Не «ти поганий!», а «ти вчинив погано!» і поясніть коротко чому.

Заповідь восьма

          Дайте студенту відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте йому, вірите в неї, хороші думки про нього, незважаючи на його помилку.

Заповідь дев’ята

          Виховання – це послідовність цілей. Завдання куратора – своєчасно і точно підіймати планку, керуючись системою перспективних цілей.

Заповідь десята

          Куратор повинен бути твердим, але добрим. Все добре в свій час, і треба вміти застосовувати різні методи в залежності від конкретної ситуації.

герб2023.png

Відокремлений структурний підрозділ

"Старобільський фаховий коледж Східноукраїнського

національного університету імені Володимира Даля"

bottom of page